Jesteś tutaj: AIKIDO / IWAMA / IWAMA

IWAMA

Mała miejscowość w Japonii położona ok. 100 km na północny wschód od Tokio stała się jednym z najważniejszych miejsc dla wielu adeptów Aikido na całym świecie. A to wszystko za sprawą Morihei Ueshiby, który w 1942 roku wraz z całą rodziną przeniósł się na stałe do Iwama i wybudował tam świątynię Aiki Shrine oraz dojo. Od tej chwili życie Morihei Ueshiby poświęcone było całkowicie Aikido.  
   
W ciągu 27 lat spędzonych w Iwama Morihei Ueshiba wywarł trwałe piętno na tym miejscu. Niemal na każdym kroku natrafić można na ślady świadczące o tym, że Iwama jest nierozłącznie związana z Aikido – czy to w postaci popiersia O’Sensei ustawionego przy dworcu kolejowym czy też niewielkiego wodospadu skrytego na zboczu góry Atago-San, gdzie O’Sensei praktykował rytuał oczyszczania misogi.  
 
Jednak miejscem, które zachwyca najbardziej, jest świątynia Aiki Shrine oraz dojo. To tutaj O’Sensei doskonalił Aikido, a zdobywaną przez lata wiedzę przekazywał swoim uczniom. Dzisiaj ci uczniowie należą do grona najwybitniejszych nauczycieli Aikido i dzielą się swoją wiedzą z kolejnymi pokoleniami adeptów Aikido.
 
Ci sami nauczyciele zainspirowali nas. Przekonaj się sam, dlaczego. Odwiedź naszą galerię i zobacz relację z Iwama – miejsca, w którym wszystko się dla nas zaczęło. IWAMA – magiczne miejsce w "sercu" Aikido.
 
A jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o tym magicznym miejscu, zapraszamy na stronę poświęconą Iwama: www.aikido-iwama.pl.
Myśl dnia:

"Always imagine yourself on the battlefield under the fiercest attack; never forget this crucial element of training." ~ Morihei Ueshiba

Najnowszy artykuł: Dodatkowy trening i nowa lokalizacja
Od października trzy treningi tygodniowo i nowa lokalizacja czytaj więcej »
zobacz wszystkie aktualności »


Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez Strony WWW - doneta.pl