Jesteś tutaj: Klub INSTRUKTOR

INSTRUKTOR

Głównym instruktorem w klubie Aiki Shuren Dojo Poznań jest Jarosław Ćwikliński, 3. DAN Aikido Aikikai.

Trening Aikido rozpoczął w 2005 roku. Ze zwykłej aktywności fizycznej zaczęła stopniowo rodzić się pasja. Momentem przełomowym w jego nauce Aikido był pierwszy kontakt z nauczycielem z Iwama w Japonii – Shigemi Inagaki Shihan, który wiosną 2012 roku przyjechał do Polski. Jeszcze tego samego roku wyjechał do Japonii, aby pod jego kierunkiem kontynuować naukę Aikido. Kilka tygodni treningów w Dojo O’Sensei dało początek całkowicie nowemu spojrzeniu na Aikido. Shigemi Inagaki Shihan stał się jego nauczycielem i inspiratorem.

W 2013 roku ponownie wyjechał do Iwama, aby pobierać kolejne nauki od swojego nauczyciela. Po powrocie rozpoczął propagowanie Iwama Aikido w Poznaniu, aby w 2015 założyć klub Aiki Shuren Dojo Poznań. W 2018 roku po raz trzeci odwiedził Iwama, aby przez cztery tygodnie doskonalić swoje umiejętności.

Międzyczasie uczestniczył w wielu seminariach prowadzonych przez Shigemi Inagaki Shihan, m. in. w Danii, Bułgarii oraz w Polsce. Brał udział także w seminariach prowadzonych przez innych wybitnych nauczycieli Aikido wg szkoły Iwama - Hiroshi Isoyama Shihan (8. dan) oraz Ulf Evenås Shihan (7. dan).

Jarosław Ćwikliński jest instruktorem Polskiej Federacji Aikido z tytułem FUKUSHIDOIN. Posiada także uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej o specjalności Samoobrona.

Zapisz się już dziś

 klub@aikido-iwama.pl
 785-793-664
 19:00 - 20:30

ul. Piotrowo 4, 61-138 Poznań

ul. 28 Czerwca 1956 r. 222, 61-485 Poznań