Jesteś tutaj: AIKIDO IWAMA

IWAMA

Mała miejscowość w Japonii położona ok. 100 km na północny wschód od Tokio stała się jednym z najważniejszych miejsc dla wielu adeptów Aikido na całym świecie. A to wszystko za sprawą twórcy Aikido, Morihei Ueshiba (O’Sensei), który w 1942 roku wraz z całą rodziną przeniósł się na stałe do Iwama i wybudował tam świątynię Aiki Shrine oraz dojo. Od tej chwili życie Morihei Ueshiba poświęcone było całkowicie Aikido.

W ciągu 27 lat spędzonych w Iwama Morihei Ueshiba wywarł trwałe piętno na tym miejscu. Niemal na każdym kroku natrafić można na ślady świadczące o tym, że Iwama jest nierozłącznie związana z Aikido – czy to w postaci popiersia O’Sensei ustawionego przy dworcu kolejowym czy też niewielkiego wodospadu skrytego na zboczu góry Atago-San, gdzie O’Sensei praktykował rytuał oczyszczania misogi.

Jednak miejscem, które zachwyca najbardziej, jest świątynia Aiki Shrine oraz dojo. To tutaj O’Sensei doskonalił Aikido, a zdobywaną przez lata wiedzę przekazywał swoim uczniom. Dzisiaj ci uczniowie należą do grona najwybitniejszych nauczycieli Aikido i dzielą się swoją wiedzą z kolejnymi pokoleniami adeptów Aikido.

Ci sami nauczyciele zainspirowali nas do założenia klubu Aiki Shuren Dojo Poznań. Główny instruktor w klubie odwiedził kilkukrotnie Iwama, spędzając kilka tygodni na treningu w dojo O’Sensei. Klub posiada bezpośrednie relacje z nauczycielami z Iwama oraz organizuje wspólne wyjazdy na prowadzone przez nich seminaria w kraju i zagranicą.

Zapisz się już dziś

 klub@aikido-iwama.pl
 785-793-664
 19:00 - 20:30

ul. Piotrowo 4, 61-138 Poznań

ul. 28 Czerwca 1956 r. 222, 61-485 Poznań