Jesteś tutaj: Klub KLUB

KLUB AIKI SHUREN DOJO POZNAŃ

Jeśli miejsca i ludzie mogą inspirować, to tak właśnie było w naszym przypadku. Poznajcie zatem historię naszego klubu:

Głównym instruktorem oraz założycielem klubu jest Jarosław Ćwikliński, 3. DAN Aikido Aikikai. W roku 2012 po raz pierwszy wyjechał do Iwama w Japonii, aby kontynuować swoją dotychczasową naukę Aikido w dojo, w którym twórca Aikido przez lata doskonalił tę sztukę walki.

Kilka tygodni treningów pod kierunkiem najwybitniejszych nauczycieli dało początek całkowicie nowemu spojrzeniu na Aikido. Wówczas zrodził się pomysł propagowania Aikido nauczanego w Iwama także w Poznaniu. Efektem tego było powstanie w 2015 roku klubu Aiki Shuren Dojo Poznań.

Od początku powstania klub wyróżniało wyjątkowe podejście do Aikido – na treningach podkreślany jest harmonijny związek, jaki zachodzi pomiędzy technikami ręcznymi oraz technikami z użyciem broni. Ta metoda nauczania odwołuje się do koncepcji Riai, tj. spójnego systemu łączącego w jedną całość techniki ken, jo i tai-jutsu.

Klub posiada bezpośrednie relacje z nauczycielami z Iwama w Japonii. Organizowane są wspólne wyjazdy na seminaria w kraju i za granicą. Klub jest także członkiem Polskiej Federacji Aikido.

Treningi prowadzone są w dwóch lokalizacjach:

  • Dojo Politechnika - Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej, ul. Piotrowo 4
  • Dojo Halkownia – Centrum Sportowe Halkownia, ul. 28 Czerwca 1956 r. 222

OPINIE O NASZYM KLUBIE

Zapisz się już dziś

 klub@aikido-iwama.pl
 785-793-664
 19:00 - 20:30

ul. Piotrowo 4, 61-138 Poznań

ul. 28 Czerwca 1956 r. 222, 61-485 Poznań