Jesteś tutaj: AIKIDO AIKIDO

AIKIDO - DROGA DO HARMONII

Aikido to japońska sztuka samoobrony, której korzenie wywodzą się ze sztuk wojennych dawnej Japonii. Została rozwinięta i skodyfikowana przez Morihei Ueshiba w pierwszej połowie XX wieku.

Zakres technik Aikido obejmuje techniki ręczne (tai-jutsu), na które składają się rzuty, dźwignie wykonywane na stawy, np. nadgarstkowy, łokciowy oraz unieruchomienia, a także elementy walki bronią: drewnianym mieczem bokken, kijem jō oraz nożem tantō (buki-waza).

Twórca Aikido podkreślał harmonijny związek, jaki zachodzi pomiędzy technikami ręcznymi oraz technikami z użyciem broni, mawiając: „Wszystko jest jednością. Wszystko jest tym samym”. Ruch ciała w trakcie wykonywania technik jest taki sam, niezależnie od tego, czy techniki są wykonywane z użyciem broni czy bez niej.

Moment wykonania techniki poprzedzony jest wytrąceniem osoby atakującej z równowagi lub zmianą kierunku ataku. Celem technik Aikido jest harmonia z osobą atakującą, którą osiąga się poprzez zneutralizowanie ataku oraz kontrolę nad osobą atakującą.

W naszym klubie nauczamy Aikido wg przekazu najwybitniejszych nauczycieli z Iwama w Japonii – przede wszystkim Shigemi Inagaki Shihan, 8. DAN Aikido Aikikai, który swój trening Aikido rozpoczął jeszcze pod kierunkiem twórcy Aikido. Klub posiada bezpośrednie relacje z nauczycielami z Iwama oraz organizuje wspólne wyjazdy na prowadzone przez nich seminaria w kraju i zagranicą.

IWAMA AIKIDO – NASI MISTRZOWIE

Zapisz się już dziś

 klub@aikido-iwama.pl
 785-793-664
 19:00 - 20:30

ul. Piotrowo 4, 61-138 Poznań

ul. 28 Czerwca 1956 r. 222, 61-485 Poznań